پوستر های زنان تی وی در سالی که گذشت


۱ فروردین ۱۳۹۳


زنان تی وی


پوسترهای زنان تی وی در سالی که گذشت؛ شامل ۴۲ پوستر از فیلم‌های مختلفی است که درباره‌ی مسائل گوناگون حقوق بشری در زنان تی وی منتشر شده است.

داستان یک گروگان آمریکایی در ایران، فیلمی آرشیوی از فعالیت‌های جنبش زنان علیه لایحه‌ی حمایت از خانواده، داستان زندگی زنان بیوه در نپال، نهادهای مدنی زنان و زلزله‌ی آذربایجان، یک روز زندگی پرستو فروهر و روایتش از قتل فجیع پدر و مادرش در خانه‌شان، روایت زنان دربند، روایت منشور حقوق زنان، تونل که راوی قصه‌ی فعالان حقوق زنان ایران تا سال ۸۸ است، این روزهای مهسا که داستان-انیمیشنی از روایت‌های مهسا امرآبادی روزنامه نگار از دوران زندان است، خانه‌ی شاپرک‌ها که به زندگی کودکان نپال می‌پردازد و آن خانه‌ی نیمه ساز که ترکیبی از شعر و تصویر از صبا واصفی است، از جمله پوسترهای زنان تی وی در سالی است که گذشت.

زنان تی وی یک رسانه‌ی آلترناتیو است که به مباحث حقوق زنان، حقوق کودکان و حقوق بشر در سراسر جهان می‌پردازد و برای ساختن دنیایی بهتر تلاش می‌کند. فعالیت زنان تی وی در حوزه ی آرتیویسم است و فیلم های منتشر شده در آن ترکیبی از هنر فیلمسازی و اکتیویسم (فعالیت مدنی) است.

این پوسترها نماهایی متفاوت از فیلم‌های منتشر شده در زنان تی وی است که در طول سال ۱۳۹۲ است.