فیلم داستانی تخیلی: وقتی همجنسگرا ها در اکثریت باشند


۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳


زنان تی وی


وقتی همجنسگرا‌ ها در اکثریت باشند: بعضی‌ها فکر می‌کنند همان‌طور به دنیا می‌آیند که باید زندگی کنند. برخی هم معتقدند که این شرایط محیط آدم‌هاست که روش زندگی آن‌ها را تعیین می‌کند.
ما یک نمونه از خانواده‌ی موفق امریکایی بودیم، اما پنج ساله بودم که فهمیدم من مثل خانواده‌ام نیستم …

 «آیا عشق به تنهایی کافی ست؟» فیلمی است درباره‌ی دیگری هراسی به کارگردانی «کی. رو کو شیلدز»

هم‌جنس‌گرایی در دنیای این فیلم هنجار است و هر کس غیرهمجنس‌گرا باشد تابوشکن و ناهنجار شمرده می‌شود. فیلم به زندگی دختری می‌پردازد در خانواده‌ای با دو مادر که در آغاز نوجوانی دلداده‌ی پسری از میان هم‌مدرسه‌ای‌هایش می‌شود. پسر، که او هم دختر را دوست دارد و در خانواده‌ای با دو پدر زندگی می‌کند از ترس قضاوت دیگران و طرد شدن پا پس می‌کشد و دختر که می‌خواهد خود واقعی‌اش را زندگی کند مورد خشم و ضرب و شتم دوستانش و همچنین برادر پسر مورد علاقه‌اش قرار می‌گیرد.
راهکار یکی از مادرانش برای مقابله با دیگری هراسان، فراگیری مهارت‌های رزمی و دفاع از خود است، اما دختر که تحت‌فشار روانی ازهرجهت (در مدرسه و میان دوستان و از طریق مسیج و حتی مراجعه به در خانه‌اش) است، تاب نمی‌آورد و خودکشی می‌کند.
نشان دادن دنیایی همجنسگرا به عنوان هنجار عمومی و پررنگ کردن مصائب دگرجنس‌گراها در این دنیا مشکلات کوئیرها را در دنیای واقعی بخو بی نشان می‌دهد و برای عموم ملموس‌تر می‌کند.
آیا عشق به‌تنهایی کافی ست را با زیرنویس فارسی در زنان تی‌وی تماشا کنید: